דפי קורן M.A – יעוץ זוגי

כשבני זוג נמצאים בתהליכי פוריות, הזוגיות עלולה לשלם מחיר יקר.

טיפולי הפוריות מלווים בהשפעה רבה על אורח החיים והשגרה של שני בני הזוג: פגיעה של כל אחד מהם בשעות העבודה, בדיקות חודרניות שצריכים לעבור, מתחים ולחצים נפשיים הם רק חלק מהשפעות אלו.

מעבר לכך, עשויה להיות השפעה לא מבוטלת על היחסים בין בני הזוג: כשישנה בעיה רפואית המקשה על אחד מהם ליצור את ההריון, הוא יכול לחוש רגשי אשמה כלפי בן הזוג השני ואילו האחרון, עשוי לחוש חמלה מצד אחד אך גם כעסים והאשמות מהצד השני. כל זאת בנוסף ללחצים כלכליים בשל ההוצאות הרבות שגובים הטיפולים, שיכולים אף הם להכניס מתחים למערכת הזוגית, שלא לדבר על הלחצים מהסביבה הקרובה והרחוקה שמתעניינת בכך שעדיין לא מצליחים להרות והמתח של כל אחד מהם שמא לא יצליחו להביא ילדים לעולם.

ההורמונים אותם לוקחת האישה עשויים לגרום לשינויים במצבי הרוח, לדכדוך ולעצבנות שלעיתים מופנית כלפי בן הזוג.

טיפולי הפוריות מובילים את בני הזוג לקבלת החלטות משותפות בתחומים שונים: את מי ומה לשתף, האם לעבור ל -IVF או להמשיך בהזרעות, האם להיעזר ברפואה אלטרנטיבית? ובמידת הצורך: האם לקחת תרומה של ביצית או זרע או להיעזר בפונדקאות.

החלטות לא פשוטות שמשפיעות באופן שונה על כל אחד מבני הזוג שצריכים לקבל אותן ביחד.

כיועצת פרטנית, זוגית ומשפחתית מוסמכת, שמתמחה בתחום הייעוץ הנפשי למטופלי פוריות ועברה בעצמה שנים של טיפולי פוריות בתוך זוגיות, אני מציעה לכם להיפגש איתי לפגישת הכרות וחשיבה משותפת על התהליך הייעוצי שיוכל לסייע בהתמודדות המורכבת, להכניס סדר לחיים וחזרה לשגרה ולעזור לכם לשמור על הזוגיות בצל טיפולי הפוריות.