דפי קורן M.A – יעוץ אישי

אישה העוברת טיפולי פוריות צריכה להתמודד, לעיתים לראשונה בחייה, עם תחושות ומצבים לא פשוטים: תחושות של רגשי אשמה, ייאוש, חרדה, דיכאון, תחושת כשלון, ירידה בדימוי הגוף והדימוי העצמי בכלל הן רק חלק מתחושות אלה שעשויות לעלות מול עצמה וגופה.

במישור הקונקרטי, עליה להתמודד עם הפיכתה מאישה בריאה בעלת אורח חיים מסויים לאישה חולה שצריכה לרוץ מבדיקה לבדיקה, לקחת תרופות, להזריק לעצמה ולבקר באופן קבוע ובתדירות גבוהה במרפאות ובבתי חולים. כל זה פוגע בשגרת החיים אותה חוותה לפני כן, היא נאלצת להיעדר מהעבודה, לוותר על בילויים ומפגשים משפחתיים או חברתיים ולהתמודד עם חוסר וודאות לגבי תיזמון הטיפולים שדורשים הערכות מוקדמת.

מעבר לכך, אם היא נמצאת בזוגיות, ישנה התמודדת מול בן הזוג. עולות שאלות כמו: "מי אשם", "האם אני ראויה לו ו/או האם הוא ראוי לי", כל זאת בנוסף ללחצים ומתחים שנכנסים לחיי הזוג: האם לספר על הטיפולים? למי לספר? האם ללכת לאירועים או לוותר. איך כל אחד מתמודד עם הטיפולים (אופטימיות מול פסימיות, רצון לדעת את כל הפרטים מול רצון לדעת כמה שפחות וכו').

אם האישה בוחרת בהורות יחידנית עולות שאלות כמו: "האם אני מוותרת על זוגיות לכל החיים?", "איך אסתדר לבד בהריון ולאחר הלידה" , "מה אגיד לילד והאם זה מוסרי להביא לעולם ילד ללא אב?" וכמובן הבדידות שהיא עשויה לחוש במהלך תהליך הטיפולים.

ומה עם הגבר?

ישנה נטיה להעריך פחות את ההתמודדות שלו. אם ישנה בעיית זרע, הגבר יכול לחוש רגשי אשמה מול זוגתו שצריכה לעבור את מרבית, אם לא כל הטיפולים "בגללו". כמו כן, עשויות לעלות שאלות לגבי הגבריות שלו ודימוי הגוף שלו יכול לרדת בהתאם.

ייעוץ פרטני לאישה או לגבר יכול לעזור להתמודד עם דילמות אלו, להחזיר את האופטימיות, לחזק את יכולות ההתמודדות, להדריך כיצד לחזור לחיי שגרה לצד הטיפולים ולהפחית תחושות של חרדה, דכאון וייאוש.

כיועצת פרטנית, זוגית ומשפחתית מוסמכת, שמתמחה בתחום הייעוץ הנפשי למטופלי פוריות ועברה בעצמה שנים של טיפולי פוריות והריונות לאחר מכן, אני מציעה לך להיפגש איתי לפגישת הכרות וחשיבה משותפת על התהליך הייעוצי שיוכל לסייע ולהקל על התחושות שמלוות את תהליך הפוריות, לחשוב ביחד איך שומרים על השגרה לצד הטיפולים ואיך "עוברים אותם בשלום" לקראת המטרה הנכספת של הבאת ילד/ה לעולם.