דפי קורן M.A – הריון לאחר טיפולי פוריות

הריון לאחר טיפולי פוריות הוא הריון "יקר" ויכול להיות שונה מהריון שהושג בקלות ובאופן ספונטני.

האשה ו/או הזוג שחוו את הטיפולים והשקיעו משאבים רבים על מנת להשיג את ההריון יכולים להגיב בדרכים שונות: תחושות של הקלה ושמחה מצד אחד על השגת ההריון ותחושות של פחדים וחששות מצד שני. חששות שמא ההריון לא יהיה תקין, חשש מהפלה, חששות לבריאות העובר ו/או פחד מהלידה המתקרבת.

מעבר לכך, לא פעם, אנשים שנמצאים בטיפולי פוריות חוו אובדן הריון אחד או יותר, דבר שגם כן משפיע על התחושות בהריון ועשוי לגרום לקושי להתחבר להריון ולעובר מתוך חשש שמא ההריון יפסק שוב.

החששות יכולים להיות קלים ו"נורמטיבים", אך גם עשויים להגיע למצב של חרדות שפוגעות בתפקוד היומיומי של האשה ההרה ו/או בן זוגה.

תופעה נוספת שיכולה להיות בהריון היא הפרעות במצב הרוח ובעיקר דכאון שיכולות להפריע הן על האם והן על התפתחות העובר ומעלות את הסיכון לדכאון אחרי לידה.

אם האשה, הגבר או שני בני הזוג חשים שההריון מלווה בפחדים ו/או דכאון שפוגעים בתפקוד היומיומי, חשוב שיפנו לייעוץ על מנת להתמקד בשמחה על ההריון שהושג ולהקל על התחושות הקשות.

כיועצת פרטנית, זוגית ומשפחתית מוסמכת, שמתמחה בתחום הייעוץ הנפשי למטופלי פוריות (רא/ה ב"אודות") ועברה בעצמה שנים של טיפולי פוריות והריונות לאחר מכן, אני מציעה לך/ם להפגש איתי לפגישת הכרות וחשיבה משותפת על התהליך הייעוצי שיוכל לסייע ולהקל על התחושות שמלוות את ההריון על מנת לעבור את התקופה הזאת בצורה טובה יותר לקראת המטרה הנכספת של הבאת ילד/ה לעולם.